| ΣηJΦY a întrebat:

Am un telefon E-BODA STORM X450 si am un sim de Vodafone in el cu net nelimitat,insa cand eu incerc sa intru pe orice pagina web mie imi intra pe site-ul de la Vodafone si imi spune ca traficul meu a scazut deoarece am consumat mb inclusi in abonament, dar repet eu am net nelimitat! Plus ca telefonul ramane blocat pe site-ul acela, nu ma lasa sa accesez altul.Cum pot remedia problema asta? Dau funda! P.S:

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi vorbește cu cei de la relații clienți și te lămuresc ei. Cel mai probabil ai setat aiurea punctul de acces.
Și chiar dacă ai net „nelimitat", în general după un anumit număr de GB, se va limita (foarte sever) viteza - vezi în contract.

| edit28 a răspuns:

Ai facut setari astea in telefon la Mobile Networks > APN (access point names)?
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Internetul este prin optiunea Data Connection de pe telefon cred. Si cartela de Vodafone trebuie in primul slot daca e telefon dual sim.