| unnumeblablahahdnsbnsns a întrebat:

am un telefon j6 plus, achiziționat de la Vodafone. In data de 5 mai, Android a anunțat că telefonul j6 plus o sa primească update la Android 9 Pie. Însă nu am primit niciun update, am verificat absolut totul prin setări, am dat sa caute update -uri noi si nu a găsit nimic.
In prezent am Android 8.1 Oreo.
Mentionez ca telefonul a venit sigilat, cu aplicația MyVodafone si alte aplicatii ale Vodafone-ului preinstalate, este posibil ca din aceasta cauza sa nu primesc update la Android? Pls dau funda.

Răspuns Câştigător
| alexalx1234 a răspuns:

A trebuit sa vina prin mai dar a venit la jumatatea lui iulie.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Poti sa suni la Vodafone si sa intrebi
eu nu am auzit ca un OS sa depinda de un operator de telefonie mobila
dar nici nu resping ideea, am mai vazut IMBECILITATI ABSOLUTE cum ar fi: pe device-urile Apple (telefoane, tablete) NU poti sa faci hotspot decat daca te lasa operatorul (Apple a implementat asa ceva), chestie la care se ridica o intrebare evidenta: si cand ma duc la WC trebuie sa va cer voie?!?

| alexalx1234 a răspuns:

Da. Trebuie sa astepti ca cei de la Vodafone sa iti trimita update-ul. Exact la fel am patit si eu doar ca la Huawei.

| unnumeblablahahdnsbnsns explică (pentru alexalx1234):

La tine cat au întârziat să trimită update-ul?

| alexalx1234 a răspuns (pentru unnumeblablahahdnsbnsns):

A trebuit sa vina prin mai dar a venit la jumatatea lui iulie.