| SimizRobert26 a întrebat:

Am un telefon Lenovo A606 Android Numar de serie HKV0HTEK Retea TELEKOM.RO
Si cand ma uit la un videoclip pe Youtube pot sa selectez calitatea video maxim 480p (De ce nu pot 720p, chiar 1080p?)
Pe Aplicatia Youtube am Versiunea 11.29.53
Ce pot sa fac pentru a lungi calitatea video la 720p sau 1080p?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Telefonul tau poate reda un videoclip doar la calitatea video 480p.

2 Nu poti decat sa te uiti pe diferite videoclipuri pe internet sau chiar si pe Youtube la 480p.

3 Exista doar o singura posibilitate sunt aplicatii care merg sa vezi la 720p sau 1080p chiar daca telefonul tau nu poate dar se incarca greu acel videoclip dar va merge.

Aceste aplicati merg doar daca ai un video in telefon si vrei sa il vezi atunci da in restul nu merge sa vizionezi in cazul tau pe Youtube.
Programele se numesc:
MoboPlayer, VLC Media Player, MX Player.

1 răspuns:
| CLAUDIURARES a răspuns:

Rezolutia telefonul e mai mica de 720P ori nu duce telefonul. mai degraba rezolutia. Nu o sa mearga niciodata un video 720P pe un 480P. se va vedea prost. ori va avea lagg, sau nu va merge