| tRizikial a întrebat:

,

Am un telefon LG Optimus 3D P920, o baterie originala de la el. si odata am luat incarcatoru la scoala ca sa ma joc si sa se si incarce in acelasi timp, colegii mi-au zis ca daca il fac asa ii dau bateria peste cap si in timp o sa ma lase de tot ori nu se mai aprinde ori se stinge prea repede (1-2-3-4-5 Hr.) sau cand vorbesc la telefon se stinge automat..acum intrebare? e adevarat ca daca il las asa (MA JOC si IL PUN LA INCARCAT IN ACELASI TIMP, se strica bateria)? Dau funda. Thx!

Răspuns Câştigător
| Nyx a răspuns:

Clar dauneaza, iti spune una care ia dupa ea si la baie telefonul si prelungitorul, sa se joace. In ritmul asta schimb cateva baterii/telefoane pe an si nu pentru ca s-ar demoda.

2 răspunsuri:
| kaBooMx a răspuns:

Recomandat ar fi sa-l lasi la incarcat fara sa umbli pe el ( daca te suna cineva sau dai cateva mesaje nu are nimic), dar nu e prea bine sa te joci cu orele cand e la incarcat. (10 mintue de jucat cand e la incarcat nu pateste nimic, dar sa faci de cate ori il incarci mai ales sa te joci mult...bine nu-i face.

| tRizikial explică (pentru kaBooMx):

Thx pentru raspuns, mai astept cateva reply-uri!