| Carasin a întrebat:

Am un telefon Orange dive 72.
Cand ajunge mai jos de 15 procente face un sunet enervant de îți vine sa il strici, eu vreau sa scap de sunetul ăsta, cum fac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ai aplicatie de baterie care te atentioneaza cand scade sub un anumit nivel. Vezi ce aplicatie ai sau cauta in setari.

| anonimg a răspuns:

Asa am avut si eu un Motorola E398: cand ramanea fara semnal sau cand ii venea semnalul facea un bip. Pe mine nu ma deranja.
Eu zic sa te duci cu el la o reprezentanta Orange. Poate angajatii de acolo cunosc telefonul si te pot ajuta chiar gratis, mai ales daca problema este din setari. Daca nu, iti iei altul.

| Carasin explică (pentru anonimg):

Eu cred ca poți sa scoți din setări dar nu stiu cum

| anonimg a răspuns (pentru Carasin):

Incearca sa suni la un operator Orange.
Poate te ajuta si link-ul asta, unde spune ca primesti suport telefonic la nr 300; dar nu stiu costurile:
https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/orange-dive-72

| InVisible99 a răspuns:

Daca ai perioada contractuala, iti iei certificatul de garantie si te duci la Orange, sunt sanse mari sa nu ti-l repare, dar incearca, nu pierzi nimic