| LaurEEL a întrebat:

am un telefon Orange nivo si am o intrebare o sa par prost dar chiar nu stiu unde se intra in cardus SD

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Ca sa vezi ce ai pe cardul microSD, va trebui sa accesezi aplicatia ES File Explorer. In aceasta aplicatia, in partea de sus, apesi pe "sd card", iar aici vei alege fie sd card ( fiind memoria interna a telefonului) sau external_sd ( aceasta fiind memoria externa, vei vedea si marimea cardului SD).

O zi buna,

Orange Helper

3 răspunsuri:
| xK1nD3rX a răspuns:

Am si eu aceelasi telefon. Fii atent aici..scoti bateria si pe partea din fata este un loc mic acolo..pe mijloc si acolo intra cardul SD..chiar unde face contact bateria cu telefonul sub cartela sim cum ar veni asa. Funda?!

| LaurEEL explică (pentru xK1nD3rX):

Da ma asta stiam dar intrebare este cand e aprins telefonul cum intru in el adica sa vad ce are pe el straight face

| LaurEEL explică:

Deci eu stiu cum se baga cardul SD in telefon dar nu stiu cum intru in card cand e telefonul aprins sa vad ce are pe el