| BLeur a întrebat:

Am un telefon, Samsung Galaxy Fit GT-s5670. L-am scăpat de multe ori pe jos [ pe ciment, gresie, parchet etc. ]. Într-o zi la şcoală, într-o pauză mi-a scăpat din poală pe parchet, din acel moment nu mi-a mai citit cartela, mergea cardul de memorie, ascultam muzică dar cartela [ Orange ] nu o mai vedea. Acum, după câteva luni de la această întâmplare nu mai vrea să pornească. L-am băgat la încărcat, apare că se încarcă, apare şi chestia cu ' Galaxy FIT GT-S5670 ' se închide, şi după la fel apare. L-am dus la reparat, au spus că are nu ştiu ce stricat şi că nu se mai poate repara, ce să-i fac? oh go on.

FUNDĂ!

9 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Trebuie sa schimbi cartela

| BLeur explică:

Dintr-o singură căzătură, pe bune?

| marktheshark a răspuns:

Va trebui sa il schimbi, probabil ti s-a spus ca nu mai are ce sa ai faca pentru ca prea multe piese erau gata

| xxx8 a răspuns:

Eu cred ca e de la baterie incearca sa pui ala sa vezi ca si eu pateam la fel cu un son xperia x8 dar dupa ce am schimbat bateria mergea perfect

| Teo4ro a răspuns:

Pai daca de la service ti-a zis ca nu mai poate fi reparat... E destul de clar! Iti cumperi alt telefon!

| Alexandru_Purtan_1988 a răspuns:

Ce anume era stricat?

| BLeur explică (pentru Alexandru_Purtan_1988):

Chestia aia unde bag cartela, nu vedea cartela în rest mergea perfect. L-am lăsat câteva luni în dulap şi acum am vrut să-l aprind. Şi face fente, am scris sus de ce.

| Kapown a răspuns:

Are cancer

| xXxPaRapPxXx a răspuns:

Cumperi altul laughing