| JakeXDD a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Grand prime cu Android 5.0.1 Lollipop. Cum as putea da update la Android 6.0.0 Marshmallow? Este obligatoriu rootul?

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

O iei pe cai gresite, crede-mawinking
Daca nu este nimic oficial de ce ai face asta?

| Lola203 a răspuns:

Daca in Setari/ Actualizare software nu iti este propus sa iti upgradezi sistemul de operare catre versiunea 6, inseamna ca nu se poate, telefonul nu e compatibil cu acea versiune. Nu te sfatuiesc sa il rootezi, trebuie sa te pricepi foarte bine, altfel la cea mai mica eroare poti sa-l faci praf. In plus, diferentele nu sunt mari, nu inteleg de ce vrei neaparat Marshmallow happy

| JakeXDD explică (pentru Lola203):

Poate parea un raspuns idiot, dar hackul pentru Pookemon GO merge pe Android 6.0. happy