| Okami23 a întrebat:

am un telefon Sony cu android, cum se pot pune jocuri pe telefon fara sa apelezi la le iei de pe magazinul play. Exista vreun program prin care se pot pune jocuri de pe computer pe telefon fara sa te folosesti de internet?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, când vrei să instalezi jocuri/aplicaţii, este INDICAT să descarci aplicaţii/jocuri DIRECT pe telefon!

Dacă le descarci întâi pe laptop/Pc şi apoi le copiezi în telefon e POSIBIL ca să NU le mai recunoască şi să NU ştie cu ce să le deschidă!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi ( DACĂ telefonul tău are această funcţie )!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| KinekT a răspuns:

Downloadezi apk-ul de pe net si il bagi cu usb in telefon dupa aia intri in telefon si ii dai instal

| Zoey112 a răspuns:

Pai cateodata primesti reclame cu siteuri cu jocuri sauuu exiista google chrome store in care are iarasi jocuri faine,