| Devylgreen a întrebat:

Am un telefon Vonino Jax Q si bateria e de 2000mah. Se descarca foarte repede cam 1% la un minut chiar daca umblu putin pe el si fara wi-fi. Am instalat aplicatia Battery Doctor si imi apare ca bateria mea este de 860/ 1000 mah?

2 răspunsuri:
| SkenWell a răspuns:

Aplicatiile de pe Google play nu te ajuta cu nimic cand e vorba de optimizare baterie, chestia asta o poti rezolva doar intrand in setari si sa mai dezactivezi aplicatii inutile si incearca sa il folosesti cu luminozitate cat mai mica.

| Devylgreen explică (pentru SkenWell):

Da dar de ce nu imi arata 2000mah si imi arata 1000mah? Si am instalat si alte aplicatii si tot 1000 mah imi arata