| Dinu_Gabriel_2002_Av5q a întrebat:

Am un telefon xioami redmi note 8 pro și de când am actualizat telefonul la versiunea miui 12 îmi merge foarte greu, rămâne blocat și își da restart singur, mai am garanția, se poate sa îmi dea alt telefon dacă telefonul are aceste defecte?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telefonul se numeste Xiaomi nu xioami

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru CristiDinBucuresti):

Crede-mă ca îmi merge foarte greu telefonul

| anonimg a răspuns:

Salvează contractele și pozele, și tot ce mai vrei să salvezi de pe telefon, și apoi dai un hard reset la telefon.
Acest lucru se face numai din butoanele exterioare, și numai când telefonul este inchis (stins/oprit) complet.
https://m.youtube.com/watch?v=Ik0akxzjFkw

Trimite feedback producătorului (opțiunea de feedback o găsești în setări).
O altă variantă este să mai aștepți să apară noi update-uri.

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru anonimg):

Am șters și din aplicații am dat și resetare, am primit și o noua actualizare, am instalat noua actualizare, la fel mai ales dacă șterg iconita de la messenger rămâne blocat 10 minute și după își da restart

| anonimg a răspuns (pentru Dinu_Gabriel_2002_Av5q):

Daca tot face probleme, contacteaza vanzatorul si spune-i ca trebuie sa trimiti telefonul in service pentru ca functioneaza defectuos.
In service poate sa aduca telefonul la versiunea miui11.

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru anonimg):

L-am achiziționat de la eMAG, deci practic trebuie sa vb cu ei

| anonimg a răspuns (pentru Dinu_Gabriel_2002_Av5q):

Da, trebuie sa contactezi eMAG si sa ii spui care este problema, si totodata sa te invete cum sa il trimiti in service.
De asemenea ai voie sa renunti la telefon si sa iti iei altul. Dar tot cu ei vorbesti si in privinta aceasta.

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru anonimg):

Adică sa îl dau pe acesta și sa îmi dea altul înlocuitor fara a mai plăti?

| anonimg a răspuns (pentru Dinu_Gabriel_2002_Av5q):

Nu. Ci poți să îl dai înapoi pe acesta și să iei altul la același preț, sau altul mai scump și să pui tu diferența de bani.

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru anonimg):

Am uitat sa precizez ca e puțin ciobit în spate, îl va accepta?

| anonimg a răspuns (pentru Dinu_Gabriel_2002_Av5q):

Dacă este ciobit va fi resoftat gratis dacă este în garanție; dar nu mai poate fi schimbat.

| ancaval a răspuns:

Mai șterge din aplicații.
Până la urmă telefonul este pentru a putea suna.