| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU. Am văzut pe istyle iPhone 12 Pro max în rate cu 269 de lei pe luna, pe Emag 310 și pe altex 346 de lei. Cel mai avantajos ar fi de pe Istyle. Așa-i?
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

De astea am uitat sorry sad
Atunci ce sa zic sa te bucuri de noua achizitie, e un telefon foarte tare!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu as cumpara in rate
Sunt destui saraci care platesc si platesc la telefoane, televizoare, console, masini si asa mai departe
Eu stiu un lucru daca nu-mi permit cash un lucru imi iau altul pe care mi-l permit.
Iti dau un exemplu nu mi-am permis tv Oled de 6000-7000 lei, ce trebuia sa fac sa platesc rate? nu accept asa ceva, mi-am luat un tv de 4000 de lei ca pe ala aveam bani, asa as face si cu telefon si cu orice, iar eu nu cumpar ieftineli, nici la masina nu m-am zgarcit si am dat destul pe ea cat altii isi cumpara apartamente.
Dar nu mi-as lua in rate un telefon scump sa fiu ca un fel de sclav legat de glia celor de la banca sa le dau rate+dobanda.
Deci dragul meu te cred ca Apple 12 pro max iti place si mie imi place dar sfatul meu prietenesc este sa iti cumperi ceva ce chiar reprezinta situatia ta financiara, caci acest model este pentru oameni avuti nu e de tine...cand vei termina de platit ratele o sa valoreze 1000 de lei telefonul asa tare se va devaloriza iar tu vei fi pierdut o multime de bani pentru ca il vei cumpara mai scump decat e acum la liber in magazin

| Anonimulnegru explică (pentru Simpatic):

Sunt și rate fără dobânda

| Anonimulnegru explică (pentru Simpatic):

Nu ii nimic. Știu ca este tare dar scump. O sa fie primul telefon pe IOS. Și apropo mersi!

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimulnegru):

De astea am uitat sorry sad
Atunci ce sa zic sa te bucuri de noua achizitie, e un telefon foarte tare!

| Vântulalb a răspuns:

Daca e pe aceeasi perioada, da.

| Anonimulnegru explică (pentru Vântulalb):

Este pe acceasi perioada