| KenzOoRr a întrebat:

As avea o intrebare pentru voi. Am un calculator sa spunem asa "mai vechi" nu stiu exact anul. Pe el am ca sistem de operare Microsoft Windows XP Professional version2002 Service Pack 3. As vrea sa instalez pe el WINDOWS 7 dar am cateva drivere care nu merg instalate pe windows 7. Am placa video ATI radeon care nu merge pe windows 7, placa audio Genius Sound Maker Value Serios V1, 3 5.1 sistem (nici asta nu merge), camera video A4TECH nici asta nu merge. DECI driverele astea de la placa de baza placa video placa audio nu imi merg. Ce pot sa fac? Va rog spuneti-mi si mie. Dau fundita mareeeeeeeee. MULTUMESC MULT love struck love struck :**:

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai incercat sa instalezi win 7 si nu ti-au mers driverele? Instaleaza windows 7 daca indeplinesti cerintele de sistem si vezi cum se comporta. Windows 7 isi ia singur driverele din retea si nu trebuie sa le instalezi tu manual. Fa o proba, dupa ce instalezi windows 7 intra la Update windows si vezi ce alte drivere mai ai pe acolo, care nu sau instalat odata cu sistemul de operare si le instalezi de acolo.
Bafta!

1 răspuns:
| edy2810 a răspuns:

Salut daca ai instalat windows 7 fa-ti update si in primele 5 update-uri automat iti trimite Microsoft update pentru driverele tale fara probleme si iti recomand puneti windows7 starter ca o sa fie ok cu respect