| lordvoldemort55 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un telefon nou, si nu stiu ce sa aleg dintre Samsung Galaxy S6 sau Huawei P9. Mi se par la fel de bune amandoua si nu stiu pe care sa-l aleg. Voi pe care l-ati alege si de ce?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca aspect imi place mai mult Huawei P9
Ca ecran clar Huawei P9 are ips se vede super plus ca e full hd
Cpu Huawei P9 e peste el iar Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & Quad-core 2.1 GHz Cortex-A57 vs Model Procesor Octa Core
Frecventa procesor 2.5 GHz
Camera foto si aici merg pe Huawei P9 deci Samsung are 16 mb se stie ca calitatea nu sta in megapixeli vezi ca si la s8 nu au camera de 8 megapiexi
Huawei P9 are si usb 3.1

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Accelerometru, Busola digitala, Giroscop, Heart rate, Senzor de proximitate, SpO vs Senzor amprenta
G-senzor
Giroscop
Compas
Senzor de lumina ambientala

Senzor de proximitate
Hall Sensor
iar Huawei P9 e in fata
baterie Capacitate (mAh) 3000 vs Capacitate baterie (mAh)
iar Huawei P9 e in fata

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Poti citi aici peste 200 de pareri https://www.emag.ro/......DP3ZC3BBM/

| Bondarel99 a răspuns:

Am avut s6 și nu merita absolut deloc, au făcut greșeală sa pună o baterie mică și dacă vrei sa stai mult pe el trebuie sa umbli cu priza după tine. Eu am scăpat de el, nu e cu nimic mai bun decât unul mai ieftin. O colega avea P9 și zicea ca e foarte bun, ca îl încarcă la 2-3 zile și sta mereu pe el.

| iwefgOficiall a răspuns:

Fratele meu are 2 variante luate recent de la Vodafone cel normal p9 lite si p9lite 2017 merg si tine si la baterie foarte bine p9 lite 2017 este mai bun decat cel recent.

| ChiarEu2 a răspuns:

Eu aș alege Huawei P9. În ultimii ani am avut numai Huawei. Sora mea a avut numai Samsung (acum are S7) și nu e cine știe ce. Pe partea foto, Huawei-ul stă mult mai bine.

| AnonimCuDiploma a răspuns:

Salut!
Fanii Samsung iti vor recomanda Samsung, iar fanii Huawei...
Daca ai posibilitatea, mergi intr-un magazin si testeaza-le pe amandoua si alege-l pe cel care-ti place mai mult.

| Eboda16 a răspuns:

Intre s6 si p9 chiar sunt chestii de finețe vezi care îți place tie mai mult ca performanță amândouă sunt bune. Eu am avut numai Samsung si stiu ca se comporta bine nu stiu la Huawei dar am văzut pe Youtube ca ii destul de bun si el