| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi achiziționez 2 telefone. Buget 9000 de ron.As dori un Samsung si un Iphone.Samsungul l-am ales:este s9 plus.Dar nu pot sa ma decid de care model sa-mi iau de iphone. Iphone 8/8 plus/sau X.Care ar fi cea mai buna alegere pentru baterie, camera, ecran, si filmat pentru Youtube.Nu contează dacă depășesc cu 400-500 de lei.
Dau Funda!
Vreau sa stiu cat mai repede va rog!

Răspuns Câştigător
| StefanStefan3000 a răspuns:

Sincer sa fiu ti-as recomanda IX pentru design. Depinde ce vrei sa faci cu el. daca vrei un ecran mare, sau baterie mai multa si I8 plus ar fi o varianta. Gandeste-te bine la ce il folosesti gaming/filmare/multi-tasking etc (Daca nu iti pasa de design 100% I8 plus)

| anonim_4396 explică (pentru StefanStefan3000):

As vrea sa filmez cu el si sa fac gaming pe el pentru Youtube.as vrea sa ma tina Bateria o zi intreaga la o utilizare intensa.

| anonim_4396 explică (pentru StefanStefan3000):

Și aș vrea sa fac si multi-tasking.

| anonim_4396 explică (pentru StefanStefan3000):

Și aș mai vrea sa aiba memorie multă ca o sa pun multe aplicatii pe el.

| StefanStefan3000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci da, ti-as recomanda I8 plus.din experienta mea cu gamingul mai mult sau mai putin un ecran mai mare te ajuta foarte mult. La camera i8 are F2.8 si IX 2.4 daca nu ma insel..deci nu e prea mare diferenta iar la baterie la fel diferenta de 30 de mph. Chiar daca as avea bani de IX si as fi in locul tau nu as justifica deoarece nu e "game changing" diferenta. Bafta

| anonim_4396 explică (pentru StefanStefan3000):

Multumesc