| AliLina2 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un Lenovo ZUK Z1 dar am vazut multe recenzii negative. Detine cineva telefonul? Imi poate spune cum functioneaza? Multumesc.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia frumos un Z2. Foarte bun in banii lui. Z1 nu prea...
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ZUK-Z2-Smartphone-Review.170061.0.html

| SilviaDulcik a răspuns:

Lenovo ZUK Z1 deja este prea vechi pentru a mai putea fi luat în considerare. Nu numai atât dar mai mult ca sigur software-ul de pe el nu este prea bun.
Îți recomand Xiaomi Redmi Note 4X, modelul cu 32GB memorie de stocare.

ZUK Z1 are un singur avantaj: stabilizarea optică pe camera din spate, în rest este egal sau mai slăbuț, comparându-l cu Xiaomi Redmi Note 4X.

| AliLina2 explică (pentru SilviaDulcik):

Ok, mersi, dar altceva in afara de Xiaomi sau Meizu mi-ai putea recomanda? Nu suport marcile astea.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru AliLina2):

De ce nu le suporți?
Dacă este din cauza faptului că produc telefoane ieftine și bune, e un motiv nu prea bun.
Dacă este pe motiv că sunt chinezării, să știi că și Lenovo, ASUS, Alcatel, Huawei, etc. sunt chinezării.
Samsung (Korea) și Apple (America) dar și acestea tot chinezării sunt până la urmă.

Dacă nu vroiai iPhone, te înțelegeam, sunt multe restricții la acel sistem de operare, dar Xiaomi? Ce ți-a făcut rău acestă companie?

| AliLina2 explică (pentru SilviaDulcik):

Ai dreptate, toate sunt chinezarii.