| qopoq a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un nou telefon si oscilez intre Iphone 6s si Samsung Galaxy S7 Edge. Momentan am un Samsung Galaxy Grand Prime (care in acesti aproape 2 ani de cand il am se blocheaza si se restarteaza destul de des, sa nu mai zic de problemele pe care le am cu bateria uneori) si nu am mai folosit decat Android. Merita sa trec la IOS? Din cate am inteles, in Apple Store sunt multe aplicatii cu plata, inclusiv iTunes care e destul de important pentru mine. Dar presupun ca gasesc si alte aplicatii gratuite pentru a descarca muzica. iPhone-ul ma atrage la aspect, dar as vrea sa reziste telefonul vreo 3-4 ani. Ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Tiger7777 a răspuns:

Samsung Galaxy S7 Edge! Clar merita mai bine, la Samsung asa sta treaba: Telefoanele "Mai vechi", adica de 3-4-5 ani sunt foarte slabe si se blocheaza des, fac lag, multa lume se plange. Dar Samsung de la S7 in plus face niste telefoane prea bune, pe care sigur merita sa le cumperi. Iphone 6s e bun si el, dar este si destul de mic si daca de exemplu esti gamer te va deranja. Camera este slabuta la Iphone 6s, chiar daca nu pare, dar este. La Samsung Galaxy S7 camera exceleaza, culorile sunt super bine definite si arata foarte fain. Bateria de la Iphone 6s are doar 1810 de mAh, care este foarte putin pentru un telefon de banii astia. Samsung-ul are 3600 de mAh care te vor tine foarte mult. In concluzie eu as merge pe Samsung S7, este un telefon foarte bun in raport pret-calitate pe care sigur il vei folosi multi ani. Aici ai un link cu o comparatie intre cele doua telefoane https://www.youtube.com/watch?v=NPjb71yfWAk. A, inca ceva sa nu uiti sa pui o folie de sticla si sa iei o husa buna pentru Samsung daca il alegi, pentru ca este destul de firav.

| qopoq explică (pentru Tiger7777):

Multumesc pentru sfat!

1 răspuns: