| MetalLeader1 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon de buget dar bun si trebuie sa aleg dintre Huawei p20 lite sau psmart 2019, nu vreau sa faca poze spectaculoase, vreau poze bune pentru social media, si nici sa ma joc pe el decat rareori voi ce ati alege ca forma aspect daca ati fi in locul meu. P20 lite sau psmart2019?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cred că e mai bun Huawei p20.

| CM7YRE a răspuns:

P Smart are un pic de "boost" datorita Kirinului mai nou, si a placii video, dar P20 lite are 4gb ram. P smart vine deja cu 9.0 iar P20 lite (cred) e upgradabil la 9.0. P smart nu are (cred) deblocare faciala iar P20 lite are (daca utilizezi asa ceva). P 20 lite are camera mult mai buna. Bateria e mai mare pe P smart dar ai incarcare rapida la P20 lite. Eu as merge (subiectiv) pe P20 lite http://bit.ly/2CC9j38 dar tu mergi pe oricare. Daca ar fi sa vrei camera mai buna, si toate cele, da-i cu P20 lite. Daca vrei performante mai bune in jocuri, da-i cu Psmart.

| Eireann a răspuns:

Eu am P20 lite si e bun pentru ce iti trebuie tie. Nu am avut deocamdata probleme cu el.

| Țoglă a răspuns:

P20 e foarte bun.
psmart nu l-am avut în mână.

| andreibirauovidiu a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti iei un Allview x4 soul infinity l este foarte bun mai ales ca pubg mobile mie imi merge cam la 60-70 fps