| adRiaNOO a întrebat:

Salut TPU`! As vrea sa imi cumpar un telefon in jurul pretului de 700 -900 de lei.Mai am niste puncte thank you la Orange si nu stiu ce sa imi iau. Dati o parere.Ma gandeam la Samsung Galaxy S2 plus.Ce ziceti de el? Cineva mi-a spus ca este mai bun ca iphone4.

Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

Mie imi place. E bun telefonul

3 răspunsuri:
| Piratul10 a răspuns:

Uite aici câteva dintre părerile mele:

1)iPhone arată de o mie de ori mai tare ca Samsung! iphone e făcut din fier si din sticla, arată foarte tare!
2)Samsung e mai mare ca iPhone si iti oferă o grafica mai buna la jocuri pentru ca poti vedea mult mai bine.
3)amindoua au aceleași aplicații unele au nume diferite dar poti găsi aceleași aplicații pe amindoua telefoane.
4)iPhone are sistem IOS si pe el jocurile apar mult mai repede decât pe sistemul Andronid de la samsung.cum ar fi daca e un joc nou sau ceva de genu se incarca imediat pe iPhone dar pe Samsung poate dura si luni.
5)pe andoid de la Samsung ai mai multe jocuri gratis pe iOS de la iPhone majoritate trebuie sa le plătești.
6)pe Samsung poti sa iti costumizezi telefonul(sper ca stii ce inseamna ) pe iPhone nu poti, pe Samsung cand creezi un fisier nou fisierul arată mai bine decât pe iPhone înainte cu o luna diferența asta însemna foarte mult pentru mine dar acum nu mai inseamna așa mult ce daca acolo il poti costumiza si pe iPhone nu.
7)daca vrei sa fi popular si sa te luați mult cu telefonul tau Iati iPhone pentru ca toți il plac, dar si ecranul de la un Samsung s4 e foarte mare si impresionează.
8)iphonul are viteza netului mai mare adică se deschid paginile mult mai repede decât pe samung.
9)știu ca ai văzut ca daca spargi iphonul pe jos gata se crapa dar eu am ținut un iPhone in mana mult timp adică ana avut un iPhone 4 si l-am scăpat de la un metru si puțin si navea nicio zgarietura dar nici la Samsung nu are nimic.

Nu demult credeam ca samsug bate iPhone cu experiența si acum mai cred asta numai ca acum sunt si fan Samsung dar si iPhone si eu o sa imi iau un Samsung Galaxy s4 mini si mai târziu cum am spus un iPhone si o sa am si Samsung si iPhone.
Asta a fost postata la alta întrebare dar e răspunsul meu.

raspuns ales
Samsung Galaxy s3 e mai bun decât iPhone 4S.
Deci iPhone 4S are designul mult mai tare si arată mult mai bine decât Galaxy s3.
Dar Samsung g s3 e mai bun la partea cu Android pentru ca Android e mai bun decât IOS.
Pe iOS e totul foarte simplu, chiar si un copil poate umbla pe el si cu el pentru ca iti da doar un drum iti spune ce sa faci si gata dar la Android sunt mai multe opțiuni si pe android poti sa iti costumizezi telefonul.de asta prefer un Samsung galaxy s3.
Daca iPhone ar fi cu android as prefera un android.dar nu este așa ca daca tu vrei un telefon arată cu care sa te lauzi mai bine alegi iPhone.
Daca vei un telefon pentru aplicații iti iei Samsung plus ca pe Android ai mai multe aplicații gratis.
Si nu asculta ce spun astia ca iPhone daca il scapi pe jos se crapa in 2 pentru ca eu am avut un iPhone i la scăpat aproape de la un metru si nu sa întâmplat nimic, nici măcar o zgârietura.
iPhone e din sticla si metal iar Samsung cred ca din plastic.
Si Samsung e mai mare.

Dar in funcție de bugetul tau(de care zici)eu zic sa iti eu un Samsung Galaxy S2.
Sper ca te-am ajutat

| SpawNury a răspuns:

Nu-ti lua nici Samsung, nici iPhone. Samsung Galaxy S2 PLUS are multe buguri, de asta este mai ieftin. Eu iti sfatuiesc sa alegi dintre Sony Xperia L, LG Optimus L9 si Acer CouldMobile s500

Sony Xperia L : http://telefonultau.eu/products/Sony-Xperia-L-Black.html

Camera buna, procesor bun, ecran mare de 4.3 inch.

LG Optimus L9 : http://telefonultau.eu/......-Auto.html

Ecran IMENS de 4.7 inch (Cat Galaxy s3), camera mai slabuta fata de Xperia L, de 5 mpx.

Acer CloudMobile S500 : http://telefonultau.eu/products/Acer-CloudMobile-S500-Black.html

Acest telefon a luat premiul : Cel mai aratos telefon. Este extrem de puternic si are o camera care scoate niste filmari EXTRAORDINARE, chiar si cu max zoom. Are un prieten acest telefon si e unu din cele mai bune telefoane pe care le-am luat in mana.

Daca nu-ti plac unele din ce ti-am aratat mai sus, poti sa te duci spre Windows phone (Nokia Lumia 520 de ex) Acum depinde de tine, o zi buna. :)

| weltandrei a răspuns:

It recomand iphone 4, stabilitate 100%