| Supremejordannike2004 a întrebat:

As vrea sa imi iau un S10 plus. Care e mai bun cu Exynos sau cu Snapdragon?

14 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Snapdragon.
Și prețul mai mare.

| IonutPetre12 a răspuns:

Snapdragon.Mai bine nu ti lua s10+, scade pretul continuu si i se duce valoarea.Si eu tot s10+ am

| mitzok a răspuns:

Snapdragon.

| user5452346 a răspuns:

Salut. Varianta Snapdragon este cu putin peste versiunea cu Exynos. Dar cea cu Exynos este destinata pietei Europene, poti cumpara si pe cea cu Snapdragon dar cred ca nu vei avea garantie in Romania (adica nu il vei putea repara in aceasta tara in caz de un defect).

| Zuzumilk26 a răspuns (pentru user5452346):

Eu am văzut că este pe Quickmobile versiune cu snapdragon

| Bizon95 a răspuns (pentru user5452346):

Zici tu zici Harap Alb, dar nu stii de fapt
https://www.emag.ro/......apdragon/c
TOATE 4 au snapdragon in titlu la un magazin din RO deci garantia e implicit in RO

in plus garantia e universala la Samsung, adica poti sa il iei din state, sau chiar din China, sa vii cu el in RO si sa il duci la garantie la Samsung DIRECT (da, AU reprezentanta si in RO)
https://www.samsung.com/ro/support/service-center/

| user5452346 a răspuns (pentru Bizon95):

Stiu ca poti folosi telefonul si daca iei versiunea de Asia (spre exemplu), dar nu este destinat pietei Europene + nici nu este vandut de eMAG, ci de un partener.

| Bizon95 a răspuns (pentru user5452346):

DUDE,VERIFICA INAINTE DE A SPUNE AIURELI!
https://www.emag.ro/......DQ7VC5BBM/
https://www.emag.ro/......DDY7QLBBM/
la AMBELE scrie: "Vândut și livrat de: eMAG"

si daca nu ar fi vandute de eMAG, tot una ar fi din cauza ca sunt vandute in RO deci garantia e GARANTATA de lege si de faptul ca e vandut prin eMAG (care NU vinde la firme naspa, ca isi strica reputatia)

| user5452346 a răspuns (pentru Bizon95):

Dar tot mai bine cumpara modelul FN (cu Exynos).

| Bizon95 a răspuns (pentru user5452346):

De ce?
daca Snapdragon e mai bun?!?
si, cred ca am demonstrat negru pe alb ca nu ai nici o problema la garantie sau ceva asemanator!

| user5452346 a răspuns (pentru Bizon95):

Ultimele doua mesaje n-am mai discutat ca nu merita din cauza ca, nu primesti garantie. Daca folosesc Samsung, vreau sa fie telefon care are facut totul de ei, chiar si procesorul (nu ma intereseaza daca este mai slab). + Daca FN este special pentru Romania, cu suport la toate in Europa, daca traiesc in Europa de ce sa nu folosesc model European.
Ca sa iti dai seama, uita-te in Samsung Members, regiunea aplicatiei depinde de modelul pe care il ai. Spre exemplu, eu am versiunea de S10 (FN), o sa pot vorbi cu Samsung Romania pe partea de sugestii (in Samsung Members) (un exemplu).

| Bizon95 a răspuns (pentru user5452346):

Man, chiar nu poti intelegi ideea ca daca e la magazin in Romania
ATUNCI ARE GARANTIE... PUNCT?!?

nici macar nu ajungi la Samsung, care da garantie internationala

ajungi NUMAI in magazinul de la care l-ai cumparat, iar in cazul nostru nu poti sa spui ca eMAG e magazin naspa si ca o sa iti traga teapa la garantie!
asa ca nu are nici o valoare OARECARE faptul ca nu e facut pentru Europa, GARANTIA E GARANTATA DE LEGE!

| Abx12 a răspuns:

Snapdragon este o diferenta enorma...

| valentinmihai13 a răspuns:

Snapdragon e mai bun