| alexgalatzi a întrebat:

Salut, TPU!
As vrea sa ma ajutati in legatrura cu niste telefoane. Nu stiu ce sa aleg...
HTC One Mini - Design din materiale bune, 1 GB Ram, 16 GB memorie interna, procesor 1.4 ghz dual-core Snapdragon 400, camera foto buna
Samsung Galaxy S4 Mini - Usor, se tine bine in mana, 1.5 GB Ram, procesor 1.7 dual-core Snapdragon 400, display Super Amoled

Sony Xperia M2 - Culori vii pe ecran, 1 GB Ram, design placut, procesor 1.2 Quad-core snapdragon 400
iPhone 4S - Sistem de operare iOS, rapiditate, usor de folosit
Vreau un telefon care sa se incadreze intr-un pret bun, sa arate bine, si sa aiba specificatii tehnice pe masura.
Multumesc, funda.winking

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Eu dintre toate acestea, as merge pe S4, e destul de performant, cum ai spus si tu se tine destul de bine in mana. L-am testat si eu de la un prieten, si pot sa-ti spun sincer ca se misca foarte foarte bine, sa nu mai spun de culori, jocurile ( asphalt 8 ) se misca impecabil si iarasi culorile la jocuri sunt foarte bune. Ti-l recomand! happy

| vlad89c a răspuns:

Hai sa le luam prin comparatie ^-^
Deci HTC mini si Galaxy s4 mini.
Galaxy are +0.5 GB Ram, deci e mai puternic, procesor mai mare, deci e mai rapid si are camera secundara mai puternica (si cea principala, dar HTC are alte principii pentru megapixeli).
-> S4 mini e mai bun.
Sony Xperia e mai slab decat HTC-ul.
Iar iPhone sa NU iti iei, pentru ca platesti marca (Apple), nu produsul. Majoritatea iphoneurilor sunt facaturi, astept acum sa vad cum o sa arate iphone 6.
-> Iti recomand Galaxy S4 mini dintre cele de aici.

| MrAnonym a răspuns:

Samsung galaxy s4 mini

| Memo97 a răspuns:

Sony se taie de pe lista, niciodata sa nu iti iei Sony laughing, iphone poti sa iti iei 4, nu e o diferenta prea mare intre 4 si 4s, si mai ramane HTC si s4, alege ce iti place tie mai mult, recomand HTC

| Revendicated a răspuns:

Hey,cel mai bun Samsung Galaxy S4, recomand