| 20ionel20 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa rootez Vodafone smart mini pentru ca jocurile au o grafica de tot rasu si se vad pixelii la jocuri(asphalt 7, minion rush si la toate jocurile se vad greseli de grafica)fara sa-mi pierd garantia, as vrea sa precizez ca am telefonul de o luna
Funda!

Răspuns Câştigător
| emrys369 a răspuns:

Cu programul UnlockRoot

| 20ionel20 explică (pentru emrys369):

Si pierd garantia presupun...

| emrys369 a răspuns (pentru 20ionel20):

Da,dar, daca se va strica vezi ca tot la acelasi program ai o optiune de unroot si nu isi vor da seaman cei de la service...presupun

| 20ionel20 explică (pentru emrys369):

Multumes de raspuns, dar mai bine stau in bancamea ca n-am chef sa pierd garantia la o luna dupa ce am cumparat telul, mersi de raspuns oricum.

| emrys369 a răspuns (pentru 20ionel20):

Eu am rootat doar ca sa pot muta data te la plicatii, in rest e ok androidul cu si fara root

5 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Nu poti sa rootezi un telefon si sa nu pierzi garantia. Nu exista asa ceva. Eu il am rootat deci stiu ce zic. Poti cauta asta si pe Google. Esti avertizat ca pierzi garantia indiferent ce program incerci. Tot ce poti face este sa ai grija de el, sa nu il strici (de exemplu sa-i faci praf softul) si mai ales sa nu-l brickuiesti. In primul rand vezi sa nu-l brickuiesti cand il rootezi. Ideea e urmatoarea: daca ai grija de el nici nu vei avea nevoie de garantie. Dar programele de root au si optiunea de unroot. Daca vreodata ai nevoie sa-l duci la garantie, poti sa-i dai unroot folosind acelasi program cu care l-ai rootat. In acest fel va disparea orice urma de root si la garantie nu o sa-si dea seama ca ai avut telefonul rootat. Dar e incomod pentru ca dupa aia ar trebui sa-l rootezi iar.
Important cand rootezi un telefon e sa te asiguri ca metoda respectiva este si pentru telefonul tau. Deci trebuie sa te uiti neaparat la supported devices. Daca al tau se afla acolo atunci metoda este sigura. Daca telefonul tau se afla la unsopported devices, nu se regaseste in supported devices sau nu se specifica faptul ca poti incerca metoda chiar daca dispozitivul tau nu este pe lista celor acceptate, sub nicio forma nu roota telefonul cu programul respectiv! Iti vei brickui telefonul.
Cauta pe Google (ca asa cum ai stiut sa-ti faci cont pe TPU poti sa dai si un search la Google) "cum sa rootez Vodafone smart mini". Metoda depinde in functie de telefon.