| erdeivlad a întrebat:

As vrea sa stiu pe ce culoare sa-mi iau Iphone 5 pe alb sau pe negru?

Răspuns Câştigător
| davidtm a răspuns:

Am vazut ca foarte multi utilizatori de iphone 5(negru) ca se plang ca se decojeste vopseaua de pe spatele carcasei.
asa ca ia-ti alb, sa nu ai surprize.

24 răspunsuri:
| vasileboss123 a răspuns:

Pe negru ca e mai fain

| BiuL a răspuns:

Alb.

| RAWTEER a răspuns:

Eu ti-as recomanda pe alb. De ce? Datorita metalului din care este confectionat telefonul pe spate ( avand culoarea gri), care impreuna cu albul telefonului reusesc sa faca un super look

| Sp3ciaL0pS a răspuns:

Negtru alb e bun pentru fete

| Sp3ciaL0pS a răspuns:

Negtru alb e bun pentru fete funda"? terog

| vlad89c a răspuns:

Pe negru!

| vlad89c a răspuns:

Pe negru pentru ca aspectul e mai placut.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu prefer telefoanele albe. De aceea mi-am cumpărat un Samsung Galaxy S3 alb. Consider că este mai frumos şi mai elegant.
Depinde de preferinţele fiecăruia acum. Mulţi ar spune că albul se murdăreşte repede şi se văd zgârieturile însă dacă ai grijă de el va arăta bine.
Pa-pa.

| Iulika60 a răspuns:

Alb.crede-ma eu am iphone 4S si il am pe alb.e dragut si pe negru, dar pe alb merg o tona de carcase ( si arata superb ) si in cazul in care iti pui o folie de protectie si raman bule de aer pe margine nu se vor vedea! dar e alegerea ta :* succes

| Nanami利 a răspuns:

Negrul mi se pare prea comun.Imi place mai mult iphone alb, ca sa fie mai diferit.

| gabrieldb a răspuns:

Recomand Phone 5, 16GB, Negru. pretul e putin piperat... http://goo.gl/JN9wn

Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 a răspuns:

Alb e cel mai cool.

| DyaNa1337 a răspuns:

Varianta in alb arata muult mai tare happy
dar totusi isi recomand sa nu-ti iei iphone 5, sunt telefoane mult mai bune ca el la un pret mai mic

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Arata mai misto pe alb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa ti-l iei pe alb.Acum depinde de cum iti place tie.

| tzze a răspuns:

Negru - este elegant si are rezistenta la zgarieturi (daca e alb orice julitura este extrem de vizibila).

| razvan83 a răspuns:

Pe negru.

| lSummerl a răspuns:

◦Albul este asociat foarte des cu o stare pozitiva, cu sanatatea si igiena, fiind ales in general pentru uniformele personalului medical. Alimentele de culoare alba cum ar fi: usturoi, ceapa, praz, arpagicul, contin alilsulfuri care intaresc sistemul imunitar si protejeaza organismul in fata cancerului, ulcerului si bolilor de inima. In amenajarile interioare, albul, aduce in prim plan volumele si formele, punand in lumina de multe ori si defectele. Albul este foarte utilizat in designul de interior, fiind potrivita in orice camera, indiferent de destinatie. De asemenea o camera zugravita in alb, cu tavan de alta culoare va crea senzatia de zona inalta. In alte culturi, cum ar fi de exemplu in China si Japonia, alb simbolizeaza moartea, iar in Tarile Occidentale semnifica puritate si pace. Albul simbolizeaza: liniste, puritate, inocenta, sterilitate, onestitatea, rece, incredere, igiena, adevarat, claritate, ostilitate, curatenie, virginitate, simplitate, rafinament.
◦Negrul este puternic, indraznet, foarte intens, fiind adesea folosita contrastant sau ca fundal pentru alte culori. Considerata conservatoare, culoarea neagra este mereu la moda (toate doamnele trebuie sa aiba in garderoba lor „a littele black dress") si merge bine cu aproape orice culoare, dar cu exceptia celor foarte intunecate. In vestimentatie este recomandat persoanelor corpolente care vor sa-si subtieze silueta. Daca vorbim despre amenajarile interioare, niciodata nu se face exces de negru si nu se recomanda sa fie culoarea principala intr-un spatiu. In alte culturi, cum ar fi de exemplu in Kenia, negru simbolizeaza fertilitatea, iar in Tarile Occidentale semnifica moartea. Negrul simbolizeaza: autoritate, sofisticat, tristete, depresie, respect, mister, durere, putere, prezent, practic, solemn, atractie, inchis, morbid, disperare, sfarsit, despartire, rau, gol, moarte.

| WH a răspuns:

E mult mai finut pe alb.

Răspuns utilizator avertizat
| lSummerl a răspuns (pentru realorfantastik):

Dc?

Răspuns utilizator avertizat
| lSummerl a răspuns (pentru realorfantastik):

Acum ca ma gandesc mai bine. rolling on the floor