| vladys a întrebat:

As vrea un raspuns clar si care sa am lamurasca! care este mai bun dintre galaxy s3 ala vechi si galaxy s3 neo? am vzt ca singura diff este ca neo are memoria ram mai mare dar are cortez a7 pe cand cel vechi are a9! funda

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| amii25 a răspuns:

Cel nou este 4G

| DincaAdrian98 a răspuns:

S3 neo vs s3
1.5gb ram vs 1gb ram
cpu: Qualcomm MSM8228 Snapdragon 1.4 GHz Cortex-A7 (mai bun) vs Exynos 4412 Quad 1.4 GHz Cortex-A9
gpu: Adreno 305 vs Mali-400MP4 (echivalente)
compatibil 4g/3g/2g vs 3g/2g
diferentele nu sunt enorme, dar per total sa zic ca neo e cam cu 25% mai bun

| AndyPeScurt a răspuns:

Eu recoman s3 neo.
S3 e vechi si nu se mai gaseste in magazine.

| Treistariustar a răspuns:

Vechiul s3 are tehnologie mai veche nu are 4g nu are multe lucruri iti recomand Neo http://bit.ly/1yoyvj4

| vladys explică:

Imi pare rau ca m-am grabit sa dau funda! Chiar m-au ajutat raspunsuriile voastre! va multumesc enorm!

| DincaAdrian98 a răspuns (pentru specialistu4all):

Sincer decat un note 3 neo mai bine un g2 http://www.emag.ro/telefon-mobil-lg-g2-16gb-black-76981/pd/D75BJBBBM/ are si un pret mai accesibil si performate mai bune snapdragon 800 vs cortex a7. cei drept nu se compara cu placerea de a te da mare ca ai note 3 dar na :))

| vladys explică (pentru DincaAdrian98):

Am zis S3 neo nu note 3