| Alexzxc a întrebat:

Salut, TPU.
Astazi mi-am facut un abonament la digi (acela cu nelimitat orice + 3000 minute in principalele retele mobile UE etc la 3 euro cu 4-5 abonamente).
M-a grabit cineva si nu am probat sa vad daca imi merge cartela ok, si cand am ajuns aproape de casa mi-am activat datele mobile, dar imi spune ca nu le pot folosi daca nu activez roaming-ul.
Am un s6 edge (si nu, nu ma laud in caz ca va ganditi la asta, dar m-am gandit ca ar fi ok s-o spun, poate cine stie).
Inca ceva, deasupra semnalului imi apare "R" (probabil de la roaming, sau cel putin asta cred eu.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Da.E roaming. Dar nu e normal asa ceva. Tarifele sunt altele in roaming. Du-te inapoi la ei ca nu e bine.