| anonim_4396 a întrebat:

Aveți idee dacă mai exista vreo cabina telefonica funcțională în România? ????
Știu ca e o întrebare prosteasca, dar de multi ani îmi doresc sa folosesc asa ceva "sa văd cum e" (probabil nu e cine știe ce, dar știți voi..."curiozitatea data de filme", etc)
De preferat as dori sa știu dacă exista vreuna în jurul orașului Vălenii de Munte (Prahova) + max 100 Km împrejur (Vălenii de Munte se afla la 80 de km S de Brașov și 100 Km N de București...Mai departe nu vreau sa merg în momentul asta).
Mulțumesc!
Dau funda! (**în momentul în care voi vorbi la telefonul respectiv.????)

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

N-am mai văzut, oricum nu funcționau ca cele din filme, cu monezi. Ultima dată funcționau doar cu cartele speciale (aveau mărimea cardurilor bancare)...

| SG1995 a răspuns:

Văleni, nu cred, dar la Ploiești sigur.