| DeeDeeXD a întrebat:

Azi am ascultat muzică la căști și nu știu cum de am avut "norocul" de a scoate doar jumătate din mufa de la căști din telefon. laughing Îmi apare că am încă căștile în telefon și nu se aude muzica (evident). Cum aș putea să scot jumătatea cealaltă de mufă din telefon, fără să-l duc la reparat?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Probabil ai rupt mufa in telefon, singurică nu ai cum sa o scoti.Mergi cu el la un atelier de reparat telefoane, acolo au scule fine speciale si ti o scot pe loc, tu risti sa rupi mufa din telefon.

| DeeDeeXD explică (pentru CristiDinBucuresti):

Și cam cât m-ar costa? Întreb asta pentru că nu prea mă pricep în acest domeniu. big grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DeeDeeXD):

De unde esti? Daca esti din Bucuresti, mergi jos in pasaj la bucur obor si acolo vei afla si pretul, eu cred ca vreo 80 lei sau 100, nu stiu nici eu sigur, dar cel m ai bine sa ai bani la tine că ăia il fac pe loc.

| OldSoul a răspuns:

A mai fost o intrebare de acest gen, dupa cum am spus si acolo, fie il duci in service, fie incerci sa pui superglue pe capatul unei mine de pix si sa o introduci sa se lipeasca de restul acelei mufe ramase in interior, iar cand o scoti va iesi si acesta, acum desigur, depinde cat de precisa esti tu in situatii de genul, sau daca nu mai are garantie si te pricepi, il desfaci si impingi mufa cu un ac din interiorul telefonului.
Sau poti lua legatura cu el http://www.tpu.ro/......i-sa-rupt/ sa vezi cum a rezolvat.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu poti. Poate doar cu ceva subtire ca o scobitoare dar nu cred, nu incerca mai bine. Du-te la reparat cu el. Costa in jur de 100 lei.

| Anonima00000000 a răspuns:

Cauta ceva subtire cu care sa poti sa ajungi la bucata de mufa din telefon (dar sa nu fie ceva chiar ascutit).
Dupa ce ai gasit cauta cv lipic gen super glue, pune foarte putin pe obiectul pe care l-ai gasit si lipestel de mufa din telefon. Asteapta sa se usuce apoi trage.
Nu stiu daca merge, nu am incercat nici odata, dar se merita sa incerci macar. Bafta sa imi zici daca o mers.