| Rapidistu47 a întrebat:

Azi am bagat card-ul meu in telefonul unui prieten (un Samsung S360), iar acum nu imi mai apare fisierele mele din telefon (nici pe PC, nici pe telefon).
Ma puteti ajuta?
http://prntscr.com/7bxewr

11 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Pe telefon cu programul total commander iti vede fisierele? ai incercat sa bagi cardul pe un sistem de operare linux? ai incercat sa faci folderele vizibile?

| Rapidistu47 explică (pentru SasNetRomania):

Voi incerca cu total commander. Muzica (care o aveam pe telefon), de exemplu, imi apare in player, dar nu o pot asculta + pot intra in jocurile/programele care le aveam instalate pe telefon. Revin dupa ce folosesc total commander.

| Rapidistu47 explică (pentru SasNetRomania):

Am incercat si cu total commander, dar fara nici un rezultat.
http://prntscr.com/7by168 | http://prntscr.com/7by1j6

| SasNetRomania a răspuns (pentru Rapidistu47):

Foarte probabil ti-a "brikuit" datele... singura solutie e sa il formatezi daca nu ai nimic important pe el. sau daca aveai ceva important dupa quickformat(NU FULL) incerci sa recuperezi datele cu programul recuva.

| Rapidistu47 explică (pentru SasNetRomania):

Salut. Am reformatat card-ul, dar telefonul/PC-ul tot nu il citeste...

| SasNetRomania a răspuns (pentru Rapidistu47):

Daca nu il citea pcul nu puteai formata, probabil e problema la scriere verifica sa nu aibe un buton cu LOCK(blocat). totusi daca nici asa nu functioneaza incerca o formatare cu low level format sau linux banuiesc ca nu folosesti linux...deci low level format pe windows e ok...

| Rapidistu47 explică (pentru SasNetRomania):

Am incercat cu HDD Low Level Format, dar nu imi apare card-ul... Am incercat si cu cmd.exe, dar tot la fel, nu imi apare decat PC-ul...

| Rapidistu47 explică (pentru SasNetRomania):

Si nici PC-ul nu imi citeste card-ul... In prima poza imi citeste doar memoria telefonului, ca sa spun asa...

| SasNetRomania a răspuns (pentru Rapidistu47):

Am inteles, pe mine m-a dus in eroare prima poza credeam ca e cardul ala. posibil sa fie ars...dar inainte sa zic asa ceva ai nevoie de o formatare pe linux, sau un cititor de carduri bun.

| Rapidistu47 explică (pentru SasNetRomania):

Am mai intrebat pe cineva, si a spus ca e posibil sa fie ars... Voi facuta un cititor de carduri si revin cu informatii... Dar mersi pentru ajutor.