| Vlad_Uluitu_1998 a întrebat:

azi am incercat sa fac jailbreack la un iphone 4 cu ios 6.1.3 si dupa ce am terminat de facut treaba asta mi-a aparut din itunes sa ii fac restore, am facut si treaba asta si acum se deschide dar imi zice ca nu se poate activa stie cineva ce pot face?

1 răspuns:
| Soryn2244 a răspuns:

Pui cartela dar cartela de la magazinul de la care l-ai cumparat daca ai cumparat iphoneul de la Orange pui cartela de Orange daca de la Vodafone daca de la cosmote laughing)) poate sa fie si de la Zap si dupa te duci intr-un loc cu wireless si dai activare..Si tu destept cu ce program ai facut jailbrake mai bine puneai pe cineva ce stia sau licentiat in asta eu am facut jailbrake la iph4s al meu si n-am avut nevoie de restore decat odata cand l-am dezactivat din greseala daca nu are cartela nu poate fi activat sa stii.