| Timotey99 a întrebat:

azi mi-am luat iphone 4 32gb gevey are ios 4.3.1 si i-am instalat ios 7.1.1 si spune caci trebuie sa introduc o cartela valida el merge in orice retea dar spune ceci trebuie sa introduc o cartela valida nu am una micro-sim dar o sa iau insa vreau sa stiu daca pot sa il activez cu una normala.

Răspuns Câştigător
| patriciatimeea a răspuns:

Am uitat..mai ai o sansa.Sti cumva pe ce retea si din ce tara e?
Cu detaliile astea il poti debloca definitiv, dar o sa te coste ..depinde. Uite aici toate preturile pentru deblocare. http://www.decodare.info/pret-decodare-iphone.htm

4 răspunsuri:
| patriciatimeea a răspuns:

Nu mai poti face nimic. Geveyul cu care a functionat era pentru versiunea 4.3.1.
Daca ai instalat versiunea 7.1.1, geveyul vechi nu mai este compatibil. Va trebui sa astepti pana va aparea gevey 7 (asta nu cred ca ar fi mai degraba de 2 ani ) sau il poti folosi doar ca ipod.
Si eu am patit acelasi lucru. Daca dai update la un iphone cu gevey, poti sa il pastrezi ca piesa de mobilier.
Poti sa incerci cu ce cartela vrei, nu o sa mai prinda semnal. Imi cer scuze ca raspunsul e negativ, dar asa este.

| Timotey99 explică (pentru patriciatimeea):

Pai nu ma lasa sa intru in meniu spune ca trebuie sa il activez ca sa imi intre si nu mai pot sad

| CatLover13 a răspuns:

Ia-ti cartela nano sim

| Timotey99 explică (pentru CatLover13):

Pai daca nu mi-o citeste spuna ca trebuie sa introduc o cartela valida sau fara cod pin

| patriciatimeea a răspuns (pentru Timotey99):

Am uitat..mai ai o sansa.Sti cumva pe ce retea si din ce tara e?
Cu detaliile astea il poti debloca definitiv, dar o sa te coste ..depinde. Uite aici toate preturile pentru deblocare. http://www.decodare.info/pret-decodare-iphone.htm