| Toma12456 a întrebat:

Azi revin cu o noua intrebare legata de tehnologie.
De curand mi-am cumparat un Samsung galaxy s4 i9505 si un card micro sdhc de la hama de 16 GB. Cand vreau sa imi downloadez aplicatii, acestea sunt salvate doar in telefon, nu pe card. In managerul de aplicatii optiunea de mutare in card a aplicatiilor nu exista, insa pot sa mut cantecele si pozele.

Cine ma ajuta sa mut aplicatiile pe card primeste FUNDA!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu cumva sa te gandesti sa faci root, ca pierzi garantia. La telefonul meu cu android am avut aceeasi problema cu mutarea. Apoi am descoperit ca daca ma duc la setari (settings) apoi la stocare (storage) pot selecta locatia implicita de stocare (deafult storage of apps) apoi m-a lasat sa le mut pe card.

| 0x11111051 a răspuns:

Nu toate aplicatiile se pot muta. Trebuie sa ai root, ca sa le poti muta pe care vrai tu.

| Petre a răspuns:

Trebuie să-i faci Root și să downloadezi aplicația App2Sd (https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.app2sd&hl=ro).

Nu toate aplicațiile se pot muta.

| Toma12456 explică (pentru Petre):

Problema este ca nu am optiunea de mutare, pe care in mod normal o aveam cand puneam alt card.