| Andrei281040 a întrebat:

Cam cat costa sa schimb display-ul unui Huawei p20 (nu lite)?

Răspuns Câştigător
| margaritmarius3 a răspuns:

Modelul acela de telefon, cat si majoritatea in ultimii ani au display-ul si touchscreen-ul lipite (unul si acelasi) deci trebuie ambele schimbate.
Un pret pentru a cumpara touch si display ai aici https://www.emag.ro/......DZCHRSBBM/ (poti gasi la un gsm in apropierea ta cu un pret variat de 100-200 lei) iar peste asta mana de lucru e tot undeva la 100/200 lei, insa daca nu il duci la o reperzentanta Huawei si il duci (la cel mai bun gsm pe care ti l-a recomandat toata lumea, ca toata lumea face telefoane la ei) sa stii ca e un risc mare sa iti dispara din piese sau sa le inlocuiasca cu modele mai vechi, sa iti faca alte probleme la el pe care nu le vor recunoaste vreodata (zgarieturi/ lovituri/ urme de uzura) si un risc de 100% de a pierde rezistenta la apa sau praf.

Sfat: ori iei altul iar pe acesta il vinzi pe piese, ori il duci la uservice autorizat al celor de la Huawei. (in caz ca mai ai garantie la ei, display-ul spart nu este acoperit de garantie, insa odata ce il duci la ei, garantia continua, daca il duci la un alt service/gsm garantie e pa)

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pana in 300 lei

| Adi88 a răspuns:

200 - 300, depinde de gsm, unde te duci.

| sorin_6068 a răspuns:

Îți recomand dacă poți sa ajungi în București sa te duci la Huawei service centre fac treaba foarte bună eu am schimbat la un p smart cu 310 lei(geam display baterie și rama) ii poți suna la 0800 400 896 de luni ca să vezi cât te costa oricum punpiese originale și nu se vede nici o diferență fata de inainte

| Bella_Belluta_1971 a răspuns:

Cat ma costa un displei la Huawei p20