| SecretDarky a întrebat:

cand am vrut sa imi incarc telefonul nu am putut sa bag toata mufa in port, am crezut ca este murdar inauntru si poate de-aia nu intra cu totul mufa dar nu din cauza aia, nu stiu ce sa-i fac.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai bagat-o invers.

| Lioana a răspuns:

Nu cumva telefonul are o husa pe el care opreste intrarea mufei? Am avut o astfel de husa.
Daca nu e asta atunci e posibil sa se fi strambat mufa. Uita-te bine la ea si indreapta-o daca e cazul.
Daca e vorba de un cablu nou atunci e posibil ca acesta sa aiba mufa mai lunga decat trebuie. Am avut si asa ceva.

| djciupi a răspuns:

S-a defectat mufa, încarcă telefonul cu ea așa?

| Ertyuiio a răspuns:

Bună. Poate ai băgat invers mufa sau poate s-a stricat portul ori mufa. Du-te la un service de reparat telefoane, nu te costa mai mult de 50 de lei.