| Mosto_Patrick_1998 a întrebat:

Cand editez cu kinemaster, și descarc clipuri de pe snaptube și dau să editez un clip de pe snaptube imi zice că clipul nu are format bun.Niciun clip de pe snaptube nu merge ajutați-nă vă rog

Răspuns Câştigător
| Vlăduț_Aftan_2002 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat este foarte simplu uita/te la calitatea video. ului pe care il editezi si dupa la ce.a de pe snaptube ex : daca cel care il editezi e in 480hp si cel de pe snaptube sa fie tot 480hp. Sper ca ti.am fost de folos.

Funda?

| Mosto_Patrick_1998 explică (pentru Vlăduț_Aftan_2002):

Clipul de pe snaptube vreau să il editez

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Programele de redare/editare filme nu "inteleg" (pot deschide) orice tip- si format de fisier video.
In aceste cazuri trebuie convertit formatul intr-nul care este "inteligibil" pentru program si-l poate deschide.

De exemplu, multe programe de descarca filmele de pe internet in format.flv sau.mp4, dar programele standard de editare "inteleg" doar formatele.mpg, mpeg si.dvd. In aceste cazuri se foloseste un program intermediar pentru convertirea dintr-un format in altul.