| Mircea23592071 a întrebat:

cand pun muzica pe telefon se aude ciudat, dar cand ii scot carcasa se aude perfect, eu cred ca este de la sita aceea micuta de la orificiile de pe carcasa pentru difuzor, imi puteti da sfaturi cum sa o curat si daca as putea sa o inlocuiesc, daca da cu ce? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Daca sita e curata si nu e apasata,atunci nu ai ce sa ii faci,vezi la capac cand il pui,are niste gaurele prin plastic,sa nu fie infundate cu mizerie,poti lua un ac si sa il introduci peste tot sa scoti toata mizeria, daca nici asta nu functioneaza ai grija ca plasticul sa nu fie apasat sau chiar rupt/indoit spre difuzor, de oarece atunci cand pui capacul, plasticul apasa difuzorul ducand la un sunet prost, funda?