| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Care este cea mai buna retea mobila? Telekom, Vodafone sau Orange? eu am telekom si tot imi cade semnalul imi sta pe,, doar apeluri de urgenta'' ore in sir daca nu ii dau repornire la telefon, am Samsung Galaxy A71 din martie 2021 luat in rate, telefonul e aproape nou pot spune

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Mergi la o caserie si schimba cartela SIM.
2. Daca problema perista, atunci urmareste nivelul semnalului si compara-l cu nivelul unui alt telefon (in acelasi loc).
3. Daca nivelul de semnal e mic doar pe telefonul tau, atunci du-l la un service.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Am facut 3 inlocuiri de cartela, asa am zis si eu din prima,, ba ma duc schimb cartela si poate isi revine'' din contra ca tot asa face

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca alt telefon merge cu cartela in acelasi loc (are semnal bun), atunci du-ti telefonul la service!

| dinaprilie a răspuns:

Ca o exp pers oramge urmat de codofone si restul. Depinde totusi si unde stai si aditional poti face o sesizare la ei si iti pot masura puterea semanululyi la tine in zona si actiona daca wste cazul.

| Mirel4412 a răspuns:

Cea mai buna retea mobila d.p.d.v al calitatii mi se pare Orange. Cea mai ieftina retea de internet/telefonie/cablu tv este DIGI.

| LostForForever a răspuns:

Eu am Vodafone sunt mulțumit de semnal și ce oferte au