| Anonimous5 a întrebat:

Care telefon este mai bun la camera? https://altex.ro/......TMWLY2RMA/
SAU
https://altex.ro/......TN976BZSA/

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Cea mai buna camera o are Xiaomi Mi 10 Pro...costa cam vreo 1. 000E, apoi aem niste Huawei-uri care avand in vedere treaba cu google nu se mai merita, dupa avem iar un Xiaomi (Mi Note 10 PRO, cam 3000lei), dupa iPhone 11 PRO MAX, iar dupa Note 10+. Deci din cate vezi Note 10+ este cam jos in lista.E
Eu zic sa-ti ei un Xiaomi MI Note 10 PRO

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Fiecare are plusuri si minusuri, nu exista o departajare clara.
E mai mult in functie de ce-ti place sau ce cauti.
Stabilizarea e mai proasta pe camera de selfie a iPhone-ului, dar acesta sta mai bine la detalii.
Tonurile de culoare sunt mai naturale pe Samsung, dar acesta sta mai prost cu sunetul. (ceea ce ma cam deranjeaza, pentru ca chiar as vrea sa merg pe Note10+).

La camerele principale sunt si mai mici diferentele, tot ce difera putin sunt tonurile de culoare.
Pana vorbim de fotografie in lumina scazuta, acolo castiga iPhone-ul...

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Conform specialistilor in domeniu, cele mai bune telefoane pe camera sunt Huawei, deci niciunul dintre aceste doua. Seria P, 20Pro, 30Pro si cel ce iese acum, 40Pro.
Compara pe phone arena sau gsm arena, cele doua telefone cu cele Huwai mentionate, la capitolul camera si vei vedea singur diferentele.
Din pacate, din cauza invidiei si prostiei lui Trumpy, compania Huawei a fost pusa pe lista de ban. Sunt foarte mari interese financiare la mijloc. Huawei nu produce doar telefoane. Produce si infrastructura pentru tehnologiile 5G.
Huawei deja a dezvoltat tehnologia 5G, care ar putea fi functionala daca ar fi instalata cat se poate de repede. Competitorii Huawei sunt cu 3 ani in urma in ceea ce priveste tehnologiile 5G. Aici se invarte miza. E vorba de miliarde de dolari.
HUAWEI!

| Octavian81 a răspuns:

Iti pun link-ul de la GSM Arena sa vezi si tu comparatia. L-am gasit acum.
https://www.gsmarena.com/......-42272.php