| actorul a întrebat:

Care vi se pare cel mai performant telefon din lume?
Dupa un clasament facut de profesionisti paii:
1-Samsung Galaxy S4
2-Noul HTC one
3-LG optimus G

Răspuns Câştigător
| maryusmono a răspuns:

Galaxy S4. Citeste parerile celor care l-au cumparat aici:

http://bit.ly/15HFcCF

7 răspunsuri:
| alltoowell a răspuns:

Samsung galaxy s4.

| Marylol a răspuns:

Samsung galaxy s4

| fuzzer a răspuns:

Http://adevarul.ro/......index.html

Se pare ca Samsung Galaxy s4, pierde titlul de cel mai performant telefon din lume, uite la ce inventie au ajuns chinezii.

| actorul explică:

Eu am HTC one insa nu este asa cum credeti nu-i pot scoate bateria, modelul e asa prost facut ca iti aluneca dn mana si e din aluminiu......imedat sa zgariat si are crapaturi e groaznic da-i okey ca performana.

| actorul explică:

Diferenta dintre HTC one si Samsung galaxy s 4:
S4: facut din plastic si nu aluneca din mana decloc nici nu trebuie sa-l strangi.
HTC one:din aluminiu se zgarie usor nu poti scoate bateria (la S4 poti) si aluneca prea usor din mana.
S4:camera 13 mp
HTC onde: 4 mp dar filmeaza putin mai bine ca are niste senzori de absorbire alumini.
S4:foarte rezistnt un om a dat cu ciocnul in el si nu s-a spart
HTC one:la al meu nu sa intamplt dar HTC oneul unui prieten a cazut pe jos si i s-a spart ecranul
S4:performanta care depaseste pe cea a lui HTC
HTC one:are n ecran mult mai mic fata de s4
Ce sa mai s4 e cel mai bun.

| zuzuzic a răspuns:

Buna! Nu conteaza neaparat care e cel mai performant telefon din lume. Oricum sistemul de operare -de la cele 3- nu este optimizat in asa fel incat sa foloseasca toata puterea de procesare asa ca nu are niciun rost sa faci un asemenea top. Si in orice caz, oricum nu o sa folosesti niciodata toata puterea de procesare.
Pentru moment, desi nu e utilizat pe foarte multe telefoane, Windows Phone 8 e cel mai bun sistem de operare. Foloseste la maxim puterea de procesare si nu are lag deloc. De fapt asta vrei, nu? Sa nu aiba lag. De ce sa dai peste 2000 lei noi pentru un telefon cu Android care nu are lag deloc -desi o sa apara dupa un timp- cand poti da 1300 de lei, de exemplu pentru un HTC 8X (http://www.quickmobile.ro/......-blue.html care si arata bine si nici nu are probleme de software?
Sau vrei sa te lauzi in fata prietenilor ca ai cel mai performant telefon din lume? Asta e alta treaba.