| Happinessssss a întrebat:

Salut, TPU!

Ce ați alege între iPhone 5S și iPhone 6? Care este mai bun? Motivați alegerea.

-Fundăă love struck-

Răspuns Câştigător
| Kindly a răspuns:

Iphone 5S pentru ca are un design mult mai atractiv, in special cel silver, este mult mai ieftin, in fiecare luna pretul scade. totodata, nu prea e mare diferenta intre cele 2, iphone6 mi se pare prea de baieti si prea mare, in schimb iphone 5S este mai slim si mai mic si mai usor de purtat. Concluzionand, iphone 5S este raspunsul meu!

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Apple iPhone 6, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......0c83j8.php

Toate cele bune.

| Hieer a răspuns:

Mi se pare logic că iPhone 6 este mult mai bun și are chestii mai îmbunătățite decât iPhone 5s, fiindcă este ultimul apărut.

| oBanană a răspuns:

Păăi, depinde și de bugetul tău, ca ă zic așa.
Clar că iPhone 6 este peste 5s, începând de la dimensiunea ecranului și terminând cu procesorul și toate datele tehnice. Este cel mai nou model de la Apple, cu siguranță o să primească support de la companie mai multă vreme decât 5s. Deci, iPhone 6> iPhone 5s (asta nu înseamnă că 5s nu este un telefon rău, din contră, poți face performanță cu el și acum, e printre cele mai bune, dar sub 6).

| Happinessssss explică (pentru oBanană):

Mi-a placut raspunsul tau, aspunde-mi la oricare alta intrebare la care nu am dat funda si iti daurolling on the floor))

| AdyColt a răspuns:

6 e mai nou.

| onlycupcakes a răspuns:

Buna! Eu probabil as alege iPhone6 fiindca e mai nou si mai performant, dar si mai scump.Depinde si de bugetul tau.Mai jos se compara in romana toate modelele iPhone:
https://www.apple.com/ro/iphone/compare/

sper sa faci o alegere buna :)

| Pizza1Steve a răspuns:

IPhone 6 cel mai bun