| tigru18 a întrebat:

Ce ati alege dintre DIGI si Telekom? (ma refer la telefonia mobila)

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege Telekom. Totusi Vodafone este mai buna decat ambele, la semnal, viteza net si tot. Telekom este mai ok doar daca esti pe cartela nu abonament, deoarece ai mai multe optiuni de la 1 euro in sus

| Yuoia a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai ieri am vazut un comentariu unde spune ca "ii cade des semnalul" in Vodafone.

| Yuoia a răspuns:

La semnal cred ca sunt la fel. La optiuni, DIGI are mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Yuoia):

Asa credeam si eu, pana m-am convins personal, cel putin in zonele rurale, Vodafone nu are rival la semnal

| LPCTSTR a răspuns:

Digi, clar.
Dacă ai acoperire (stai la oraș) recomand digi, au preturi mai mici și oferă mai mult în termeni de calitate și cantitate.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Digi, desigur. In momentul de fata am abonament Digi mobil/fix si cartele Telekom si Orange. Folosesc in mod normal abonamentul, in orasele mari cel putin nu prea mai au probleme cu semnalul iar raportul pret/calitate este excelent.

Bula
| Bula a răspuns:

Digi functioneaza bine unde este semnal de 3G/4G, e mai ieftin si are pachete mai bune. Fara semnal 3G/4G nu poti avea conexiune de internet (decent).
In zonele de acoperire slaba, unde exista doar semnal de 1G si 2G, firmele "vechi" functioneaza in functie de "turnurile" GSM pe care le-au plantate in zona. In acele zone functioneaza doar telefonia (valabil la Orange, Vodafone, Telecom) sau nici...

Rezultatul este ca, in zonele cu acoperire doar de 1G/2G poti vorbi doar la telefon (daca ai semnal), iar internet ai doar daca ai 3G/4G.

| GouDidodino a răspuns:

Digi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Digi,și o să-ți zic de ce.În primul rând,plătești mult mai puțin,bă vorbesc serios,te îmbogățești la cât de puțin plătești.În al doilea rând, dacă iei digi, ai acces la mai multe canale, în timp ce acelea pe care le-ai avut la serviciul vechi le poți salva.La telekom ai multe probleme de telefonie, gândește-te că vara trecută n-am avut semnal aproape toată vara, nu glumesc, au durat cel puțin 2 luni.În timp ce la Digi mi s-o luat doar odată, pentru o zi.Are semnal 3G/4G.Ai mai multe minute, plătești mai puțin, semnal mai puternic, mai multe canale, ce vorbești frate? Ce să vrei de atât?