| Anonimous5 a întrebat:

Salut TPU, Ce ati alege dintre iphone 11 simplu si iphone 12 mini?
As vrea sa stiu care este mai bun.
Dau Funda!

16 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nici unul, bani aruncati pe geam in ambele cazuri.

| Anonimous5 explică (pentru GabiDumitrescu):

De ce? As vrea o explicatie. Stiu multi care inca au iphone 5S care nu se blocheaza, etc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimous5):

Nu se mai fac ca pe vremuri, lol. Iar povestile cu neblocatul samd... e suficient un dram de noroc. Uite, am un Xiaomi Mi A1 de la lansare, suport oficial cu update-uri nu mai primeste ca are deja mai mult de 3 ani. Pe de alta parte, l-am resoftat frumos cu Android 11 si zboara! Update-uri la zi, frumos, fizic e impecabil... si nu mai zic cit a costat. Sau apropos de Apple vs. Android si preturi, uita-te aici la un flagship de ~2400-2600 RON cum se descurca (in iarna era in top 10 la viteza, cam pe 8 cred): https://www.notebookcheck.net/......148.0.html

| Anonimous5 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ai si tu mi 10T PRO?

| NLS a răspuns (pentru Anonimous5):

La ora actuala, Mi 10T Pro e un telefon destul de echilibrat, mai mult de atat nu prea merita sa cheltui, pentru ca nici macar camerele de pe telefoanele de top nu sunt inca unde vreau eu (sau altii).
Sau daca au camere foarte bune, lipseste altceva.

A fost vreo 3 zile la reducere la Mediamarkt, 450 euro pentru varianta cu 256 GB, voiam sa mi-l comand ieri, dar n-a mers netul toata dupa amiaza, iar aseara cand a venit era din nou putin mai scump.

Daca ma razgandesc cumva, voi lua tot brandul ce il am acum, Huawei ( P40 Pro), caci si acesta are un pret corect pentru ce poate.

P10 Plus am acum, din aprilie 2017, merge impecabil, bateria da de vreo 3 luni semne de oboseala, si nu mai am chef s-o schimb.

Daca in 2017 as fi luat iPhone 7, care era cam la acelasi pret cu P10 Plus, as fi primit doar 60% din ce am acum (marime ecran, rezolutie, baterie, si multe altele)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimous5):

Exact. Vrei sa faci de la 10T Pro downgrade la aifon?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NLS):

Am tras niste cadre cu Mi 10T Pro pe manual de pici jos. Stabilizarea la video e excelenta, daca filmezi dintr-o masina in mers zici ca ai gimbal. Pozele de noapte ies si nu prea, insa daca pui GCam, rupi.
P.S. Legat de P10 Plus, ia si schimba frumos bateria. Daca merge... de ce sa il schimbi? happy Buba e ca are bootloaderul blocat si nu poti baga ROM-uri de la bajetz. Mi A1 are niste ROMuri pe Android 11 si 10 de pici jos.

| Anonimous5 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am un Huawei P Smart Z Si un S9 Plus.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimous5):

In cazul asta, stai chill. Cu S9 Plus-ul mai faci treaba cel putin un an-doi.

| Anonimous5 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu am cum ca i-am spart ecranul și display-ul face figuri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimous5):

In cazul asta il repari. Sau iei frumos un Mi 10T Pro (sau non-Pro daca nu te omori dupa poze si vrei sa economisesti un ban).

| relian a răspuns:

Iphone 12 mini este mai bun.Ca marime la exterior este ca si iphone 6S dar fiind cu display pana la margine este ca marime mai mult decat suficient, mai mare eu nu as lua, asta e o marime acceptabila pentru multe maini, pentru femei poate e deja prea mare si asta.

Ca ce are in el, este superior celui 11 la toate capitolele, e si normal pentru ca este mai nou, de la proceosr, camere si ce mai are totu este mai sus ca la 11.

Vad ai internet, nu stiu ce folosesti, dar daca ai si calculator, intre la www.apple.com dai clik pe iphone, te duci la compare, acolo ai 3 modele ce le poti compara,dai cliv pe sageata alegi telefoanele ce vrei sa le compari, iti apare tot unu linga altul ce au fiecare, de la dimensiuni pana la materialul din care is facute.

Iti las un link, nu stiu daca o sa se deschida la tine, daca se deschide vezi modelele ce ai cerut, plus inca unu SE ce am pus eu ca idee.

https://www.apple.com/iphone/compare/? modelList=iphoneSE2ndgen,iphone11,iphone12mini

| Zuzu1991 a răspuns:

Https://www.gsmarena.com/......mpare.php3
nu e mare diferenta dar ala mini e mai mic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

11 sau 10 pro. Varianta pro e mult mai buna

| UnDiavol a răspuns:

Mai bine iPhone 11 ce faci cu ăla 12 mini este nașpa

| Refresh0 a răspuns:

IPhone 12 mini. Are procesor mai bun și camere. Dacă cauți telefon mai mare, poți lua iPhone 11. Depinde de preferințe. Dar dacă nu cauți un telefon mai mare, îți recomand 12 mini.