| agentclanc21 a întrebat:

Ce ati allege dintre Samsung Galaxy Express 2 si Samsung Galaxy Core Prime? As vrea sa I-au unul dintre aceste telefoane si nu prea stiu care. Funda

Răspuns Câştigător
| DoarEu291 a răspuns:

Buna seara! Din punct de vedere de vedere al camerei, Samsung Galaxy Core Prime are o camera frontala mai buna, de 2 mp.Camera principala e de 5 mp, la fel ca la Express 2.Deci un punct pentru Core prime.Core prime are android 4.4 pe cand Express 2 are 4.2.Doua puncte pentru Core Prime.Core prime are 4 nuclee fata de Express 2, deci 3 pucte. express 2 are 1, 5 GB RAM pe cand Core prime are 1. Un punct pentru express 2.Ca merime, ambele au 4.5" deci aici raman neutra. Express 2 are o anatomie a bateriei de 2100 pe cand Core prime are 2000. (te tine du 30 de min in plus. laughing )
Deci, scorul este 3-2, castigator fiind Core Prime. laughing))
Deci, in concluzie iti recomand CORE PRIME!
O seara buna. laughing)))

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Express 2, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......y8w2io.php

Toate cele bune.

| Mykymu a răspuns:

Cred ca Galaxy Core Prime...
http://gadgets.ndtv.com/......ess-2-1102

| cutbdnusjsdgs a răspuns:

Samsung galaxy s3 laughing

| cristinacindrea a răspuns:

Samsung Galaxy Express 2.

| Kamelia34 a răspuns:

Eu as spune .....Samsung Galaxy Core Prime, asta este parerea mea.