| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU! Ce cablu recomandați pentru Xiaomi POCO X3 NFC? Dintre acestea https://catmobile.ro/......-rosu.html
Sau
https://www.mobiledirect.ro/......2t2t2.html
Sau puteți recomanda dumneavoastră un cablu care încarcă rapid și sa tina mult.
Dua Fundă!

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Orice cablu type c e bun, de ce să dai pe un cablu mai mult ca pe tel? (apropo, in cutie n-a fost unul?)

| Anonimulnegru explică (pentru sierra1):

Cel din cutie s-a defectat după 2 luni.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Cum ai reusit? Nu de alta, dar de vreo 20 de ani, inclusiv cabluri chinezesti de doi lei, si unul singur n-am reusit sa stric... In cazul de fata, Baseus au cabluri de calitate, ce te intereseaza e sa iti duca amperajul si voltajul necesare pentru fast charge.

| Anonimulnegru explică (pentru GabiDumitrescu):

Am vrut sa pun telul la încărcat și încărca lent și după deloc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Poate e busit portul USB si/sau incarcatorul, nu neaparat cablul. Ai incercat cu alt cablu si merge ok?

| Anonimulnegru explică (pentru GabiDumitrescu):

Cu alt cablu merge ok, dar și cablul acela cu alt telefon merge. Deci nu stiu

| Anonimulnegru explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta baseus incarca fast charge nu turbo

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Atunci ia-ti frumos unul conform cu originalul, sau care duce fix voltajul/amperajul necesare pentru Turbo Charge.

| Anonimulnegru explică (pentru GabiDumitrescu):

Dar și asta suporta voltajul și amperajul.cablul original avea 3A și ăsta are 5A dar suporta și 5A

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Am mai patit si eu de-astea. Teoretic suporta, in practica nu...