| Zuzumilk26 a întrebat:

Ce echipamente imi recomandați pentru a face vlog cu telefonul?
Dau Funda?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

1. Un telefon cu camera buna.
2. Un stabilizator
3. Un trepied. NU filma cu telefonul in mana daca stai pe loc. NU filma pe verticala.
4. Niste lumini bune ( fara tampenii care flickaresc pe filmare, ideal ar fi ceva care merge pe curent continuu ). Vezi si unde le pui. Lumina ar trebui sa vina mereu din spatele camerei, catre tine. Eventual poti sa filmezi afara.
5. Un microfon extern/lavaliera. Vrem sa te auzim clar pe tine, nu pe vecinul care da cu bormasina. ( optional )
6. Multa inspiratie si rabdare, caci o sa ai nevoie. ( cel mai important )

"Marca? Modelul? Ce echipament sa aleg" - Nu coteaza, cat timp isi face treaba.

| Zuzumilk26 explică (pentru PainTech):

Eu am un Samsung Galaxy S9 Plus.

| PainTech a răspuns (pentru Zuzumilk26):

E suficient.