| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest telefon? Merita sa-l iau? Camera aia frontala cam micuta 20mpx spuneti-mi pareri despre el la tot telefonul https://www.emag.ro/......D40TW8BBM/

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Are procesor Media Tek.
Alege un telefon cu Snapdragon.
Bateria cât e de mare ar trebui să ducă 2 zile.
În teste reale nu a dus mai mult de 11 ore de display activ.
Redmi sunt telefoane bune însă în acest caz au optat pentru un procesor ce mie personal nu îmi place.
De asemenea în testele de "stres" telefonul se încălzește câteva grade mai mult decât unul de aceeași talie cu procesor Snapdragon.
Chestia cu camera...nu cred că e criteriul ideal de a alege un telefon. Astea sunt marketing.

| Dandinelle a răspuns:

E fain telefonul, mi l-am luat in perioada craciunului, inca nu sunt dezamagita de el. Ai o tona de modalitati de fotografiere si pot sa zic gen portrait - iese super fain.

| Nonolita a răspuns:

20 megapixeli pentru un telefon, nu e putin. Mai ales ca nu ai zoom mare si faci doar selfiuri. Dar tu vrei telefon sau aparat foto? Daca tot ai dat un link, ai citit parerile celor ce l-au folosit?