| FlorinTma a întrebat:

Ce părere aveti despre iPhone xr si Samsung note 9, nu prea imi place ca iphone xr are rezoluția cam mica dar cred ca are si multe parti pro cat despre note 9, are rezoluția mare dar procesorul este cam vechi.
Ce părere aveți despre ele?
Daca stiti si alte telefoane bune si de durata să-mi ziceti!

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Eu unul nu am avut Apple si nici nu planuiesc sa imi cumpar(sunt over-priced parerea mea si cumperi mai mult un brand, decat un produs)
Cat despre Android, Note 9 mi se pare un telefon atragator, atat vizual cat si hardware(seria S10 mi se pare o gluma pe langa S9 si Note 9, acel notch este luat din filmele horror)
Mai ai o alternativa de la OnePlus, poti merge pe un OnePlus 7 sau OnePlus 7 Pro.
Sau de ce nu un Xiaomi Mi 9 sau Zenfone 6 care sunt chiar ieftine.(am detinut un Zenfone 2 in trecut si software-ul era prost, foarte foarte instabil, acum am auzit ca l-au rezolvat de la Zenfone 5, pe care l-am butonat si se vede diferenta mare)

| FlorinTma explică (pentru XYZ02):

Deci sa inteleg ca tu mi-ai recomanda un s10 + sau un one plus 7 pro?

| XYZ02 a răspuns (pentru FlorinTma):

Stii acum cand ai bugetul acesta mare ar trebui sa iti cumperi ce te atrage pe tine.
Mie unul seria S10 nu mi se pare atragatoare(vizual vorbind, dar asta nu inseamna ca nu este buna si poate tie chiar iti place cum arata sau nu stiu iti place software-ul de la Samsung)
Stii la pretul acesta nu ai cum sa faci alegerea gresita pentru ca toate telefoanele din categoria aceasta te vor satisface(in cel mai rau caz te plictisesti de el)
Deci eu zic sa iti cumperi ceea ce te atrage pe tine(de preferat sa fie un Snapdragon 855, dar nici vechiul 845 nu este de ras)