| Supremejordannike2004 a întrebat:

Ce părere aveți despre telefoanele Refurbished?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Telefoanele Refurbished sunt precum masinile dauna totala refacute, nu sunt de incredere.
este o loterie pe care ti-o asumi poti sa iei un telefon care sa te tina sau unul care in viitorul aproapiat va avea probleme.
trebuie sa cauti ce inseamna Refurbished si ce presupune acesta mai ales in cazul telefoanelor si apoi iti vei da seama daca merita sau nu...desi eu zic ca conteaza cel mai mult ce defect a avut telefonul inainte de reparatia propriu-zisa, asta nu este trecut nicaieri daca el a luat foc, sau a fost scapat in apa/lichide sau pur si simplu a avut o eroare de soft sau un mic defect de fabricare.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt bune pentru perioade scurte de vrme, ca 1-2 ani, fiindca sunt folosite anterior, curatate si reconditionate.

| sierra1 a răspuns:

Nu da fundă, ia-ți unul nou, astea refurbished te pot lăsa când ți-e mai dragă lumea

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca au garantie full, no problem. De multe ori discutam de unitati care au fost expuse in magazin, si nu chestii folosite si ulterior reparate, cum are impresia Simpatik care maninca cacao cu polonicul.

| anonimg a răspuns:

As cumpara unul, numai daca voi sti care este adevaratul motiv pentru care a ajuns in starea de refurbished. Sa nu fi avut probleme cu softul sau sa nu aiba ecranul zgariat.

| gabicoo a răspuns:

Riști să pierzi banii! Totul depinde de perioada de garanție și de cât de serios e magazinul. Dacă oferă 90 zile garanție răspunsul meu e 200% - Nu! Dacă oferă 12 luni garanție: 50% Da! Dacă oferă 24 luni garanție atunci 100% Da! Totuși verifică pe net cât de serios e magazinul!

| Supremejordannike2004 explică (pentru gabicoo):

Dar este mai bun ca un TELEFON second hand?

| JicaContra a răspuns:

Daca pretul e mic si au garantie, atunci sunt FOARTE BUNE
daca nu au garantie atunci nu prea merita, pretul nu poate scade atat de mult