| Supremejordannike2004 a întrebat:

Ce pot face ca sa țină bateria mai mult la Samsung S9 Plus?

Răspuns Câştigător
| SoCristian18 a răspuns:

Il poti programa sa se inchida si sa se deschida la o anumita ora spre exemplu se inchide la 00:00 si se deschide la 6:00, folosesti dark mode in aplicatiile ce au aceasta functie, in meniul telefonului mai ai functie economisire baterie, inchizi aplicatiile pe care nu le folosesti din setari, luminozitatea tinuta pe auto.

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Inchide Bluetooth-ul cand nu il folosesti. Luminozitatea mai usurel, eventual o aplicatie de-aia care sa omoare procesele din fundal.

| cfrtobias a răspuns:

Nu te joci, nu stai pe Youtube mult, nu stai pe tik tok, nici pe Facebook prea mult si tine bateria la orice telefon

| Supremejordannike2004 explică (pentru cfrtobias):

Si peste noapte consuma cam 10-15%

| cfrtobias a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Pai tie cat iti tine bateria, o zi sau 2? vad ca are 3500 mAh battery

| SebiAdrian69 a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Ai aplicatii care merg si cand sunt "inchise" cauta si vezi care sunt sugerez dezinstalare si sa activezi modul de salvare al bateriei

| SebiAdrian69 a răspuns (pentru SebiAdrian69):

Nu pe maximum power saving ca nu mai poti face nimic dupa pe medium power saving

| Supremejordannike2004 explică (pentru cfrtobias):

3 ore jumate cu ecranul aprins.

| cfrtobias a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Poate trebuie sa schimbi bateria la service, daca n-ai aplicatii pornite si nimic care sa consume bateria

| Supremejordannike2004 explică (pentru cfrtobias):

Il am de 1 an. Am oprit câteva aplicații.

| cfrtobias a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Vezi la intretinere baterie daca ai aplicatii active, si la baterie tot in aplicatie ce iti consuma

| cfrtobias a răspuns:

Mai opresti aplicatiile din fundal daca ai, lumina scazuta