| Dede26 a întrebat:

Ce sa aleg dintre PC sau Laptop?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Depinde pentru ce-l folosești. eu prefer laptopu ca să-l pot lua după mine oriunde am nevoie dar un calculator e în general „mai puternic" și rezistent și cu aceleași specificații ieși mai ieftin cu-n pc

4 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Ai nevoie de mobilitate = laptop
laptop = mobilitate, DAR pret mare, performante scazute, ecran mic, etc.

ai nevoie de performanta = desktop
desktop = exact pe invers ca laptop + mobilitate 0 si o tona de fire

deci, care e fetish-ul tau? tongue

| Dede26 explică (pentru JicaContra):

Performanța.

| JicaContra a răspuns (pentru Dede26):

La pretul ala, cred ca da
insa, eu nu m-am mai ocupat de asamblat calculatoare de ceva vreme, asa ca nu prea stiu bine preturi, performante, etc.
deci te sfatuiesc sa deschizi o intrebare noua si sa intrebi ceva de genul "merita banii calculatorul asta?"