| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU. Ce se întâmplă cu aplicația Snapchat? Când sunt pe date, 4G merge,se trimit snap-urile,le pot deschide dar când sunt pe wifi nu pot, numa sa conversez.
Dau Funda!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RxTx a răspuns:

Hegemonul care tocmai este pe punctul de ași pierde din putere a pus firewall intre internetul globalizat din țările globalizate de el si țările care nu vor să subscrie globalizării si noului guvern mondial.
dar tu te lovesti de acel firewall doar printr-un anumit provider de interenet
si prin altul nu ai probleme
asa ca trebuie sa iti cumperi o conexiune la un server vpn din rusia
si de acolo vor merge multe site-uri care pe la noi nu prea mai poti sa intri pe ele pentru că se oftică ășția din care facem si noi parte ii văd pe ei ca si când ar fi concurență
si invers si rusii in vad pe ăștia sub care hegemon sunem noi acum ca si când ar fi nașpa
se arata unii pe altii cu degetul
si din acest lucru avem doar noi de pierdut oamenii care in cot ne doare de razboiul lor de tâmpeniile lor
asa ca un server vpn rezolva toate treburile

HAI SĂ ÎTI MAI DAU o idee complementara
adauga la DNS-uri si dns-uri din CHINA INDIA Rusia nu numai pe astea de la noi
si vei vedea cu cât ai mai multe DNS-uri adaugate cu atâta o să îti meargă mai multe site-uri si asta nu te costă absolut nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe o singura retea de wifi sau pe orice retea pe care o folosesti? Dai un restart la telefon si eventual daca problema tot persista incearca sa reinstalezi aplicatia dar nu inainte de a da clear cache si data. Totusi este posibil sa fie de la conexiune.
Initial m-am gandit sa nu fie o chesti de securitate sa deoarece retelele de wifi pot fi publice si nesigure dar nu am vazut nici o optiune de genul.